PROJEKTOWANIE
WNĘTRZ

PROJEKT KOMPLEKSOWY:

  • inwentaryzacja (pomiar z natury + dokumentacja fotograficzna),
  • koncepcja układu funkcjonalnego wnętrza w skali w dwóch wariantach (rzuty z góry z
    wymiarowaniem),
  • wizualizacja wybranych pomieszczeń,
  • przygotowanie dokumentacji technicznej,
  • lista użytych w projekcie materiałów, mebli i sprzętów.

140 zł / m2

PORADA PROJEKTOWA:

  • koncepcja układu funkcjonalnego wnętrza w skali w dwóch wariantach (rzuty z góry z wymiarowaniem),
  • moodboard przedstawiający proponowaną kolorystykę, materiały, przedmioty. Tablica inspiracji, która pozwoli nam na oddanie klimatu danego wnętrza.

80 zł / m2

Minimalna wartość projektu dla pojedynczego pomieszczenia to 800 zł.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Dlaczego warto zwrócić się do projektanta wnętrz?

Projektowanie domu czy własnego mieszkania to bardzo złożony proces, składający się z wielu etapów. Już na pierwszej rozmowie, architekt wskaże nam ważne kwestie i tematy do przemyślenia. Dzięki przygotowanemu projektowi unikną Państwo pomyłek podczas budowy lub remontu. Zaoszczędzą Państwo nie tylko czas, ale również pieniądze. Nawet jeśli nie potrzebują Państwo projektu kompleksowego to, warto umówić się na poradę projektową.

Co to jest porada projektowa i kiedy warto z niej skorzystać?

Z porady projektowej warto skorzystać, kiedy posiadamy już jakiś wstępny rzut mieszkania czy domu od dewelopera i na etapie budowy zastanawiamy się, czy do końca układ pomieszczeń odpowiada naszym potrzebom. To idealny moment, bo jeszcze wtedy możemy, bez ponoszenia kosztów, przesunąć ściany, zgłosić zmiany. Warto wówczas umówić się na spotkanie z projektantem i omówić, jakie są Państwa potrzeby odnośnie do funkcji danych pomieszczeń. Na podstawie rzutów z góry przygotowana zostanie koncepcja układu funkcjonalnego wnętrza, w dwóch wariantach, wraz z wymiarami. To też świetna opcja dla klientów, którzy wiedzą, co im się podoba i będą chcieli sami zająć się urządzeniem, ale potrzebują jednego spotkania na potwierdzenie swoich wizji.

Co zawiera projekt kompleksowy?

Projekt kompleksowy to usługa od A do Z. Przechodzimy przez wszystkie etapy projektowanej przestrzeni. Pierwsze spotkanie polega na rozmowie o potrzebach klienta. Podczas niego przeprowadzana jest inwentaryzacja i dokumentacja fotograficzna. To pierwsze spotkanie jest tak naprawdę najważniejsze podczas pracy z klientem. Mamy możliwość poznać preferencje klienta, jego inspiracje i oczekiwania. Możemy odpowiedzieć na wszystkie nurtujące go pytania. Po spotkaniu przygotowywany jest układ funkcjonalny wnętrza w skali w dwóch wariantach wraz z wymiarowaniem. Po omówieniu układów rozmawiamy na temat materiałów. Przedstawiam Państwu różne opcje na podstawie próbek albo spotykamy się w sklepach z wyposażeniem. Po akceptacji wybranych materiałów przygotowuję wizualizacje pomieszczeń. Jeśli wszystko jest już ustalone, przygotowuję dokumentację techniczną oraz zestawienie użytych materiałów, mebli i sprzętów w projekcie.

Ile czasu trwa projekt kompleksowy?

To tak naprawdę zależy w dużej mierze od współpracy między Państwem a projektantem. Każdy projekt jest zupełnie inny, ale zazwyczaj można przyjąć, że na każdy etap projektowania potrzebujemy ok. 2 tygodni. Średnio projekt zajmuje od 6 do 8 tygodni.

Ile kosztuje wycena projektu wnętrz?

Wycena projektu wnętrz jest całkowicie bezpłatna. Napisz do nas zapytanie, dołączając rysunki z wymiarami, np. od dewelopera. Podaj zakres prac lub napisz, na czym Tobie najbardziej zależy. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Co wpływa na cenę projektu?

Pomieszczenie wyceniamy za pomocą metra kwadratowego podłogi. Na cenę wpływa również zakres prac i oczekiwania klienta.

Czy mogę zlecić projekt pojedynczego pomieszczenia?

Wykonujemy projekty całych mieszkań czy domów, jak i również pojedyncze pomieszczenia, takie jak kuchnia, łazienka, pokój dziecka czy sypialnię.

Czym różni się projektowanie wnętrz od home stagingu?

Projektant aranżuje wnętrze pod konkretne oczekiwania klienta, uwzględniając wszystkie omówione założenia. Taki projekt jest wówczas indywidualnym wnętrzem.
Home stager ma za zadanie wydobyć potencjał z danej nieruchomości. Ma być to niskobudżetowe działanie, które bazuje na zastanych meblach i dodatkach. Dokupujemy tylko to, co niezbędne. Końcowa scenografia ma podobać się szerszej publice.